I. Bejelentkezés és lemondás

  1. A lovas oktatáson való részvételt telefonos időpont egyeztetés előzi meg. Bejelentkezni és időpontot kérni a megadott telefonszámon, vagy e-mail címen lehet.
  2. A bejegyzett időpont lemondását kérlek, mielőbb jelezd! Az adott időpont előtt legalább 24 órával történjen meg! Ezzel nekem teszel nagy szívességet és a többi lovasnak, akit értesíteni tudok a felszabadult helyről. A lovak és lovasok beosztását előre terveznem kell. A le nem mondott óra, vagy a kezdés előtt kevesebb, mint 1 órával lemondott óra díja teljes mértékben megtérítendő.
  3. Ha fix időpont van foglalva, akkor automatikusan minden héten abban az időpontban számítok a lovasra. Ünnepnapok és tanítási szünetek idején ezek az időpontok újratárgyalást igényelnek.

4. Időjárási viszontagságok miatt az órák csak akkor maradnak el, ha:

  • Egész napos kitartó, folyamatos esőzést jeleznek a meteorológusok
  • Több napos folyamatos esőzést követően teljesen használhatatlanná ázott a talaj
  • Viharos szél fújja a havas-jeges-esőt
  • Tartós fagyok miatt kővé fagyott a talaj még terepen is

5. Biztosan nem marad el az óra, ha:

  • Éppen csak szitál az eső
  • Záporok jönnek-mennek, esőkabáttal elviselhető és nincs is hideg
  • Van néhány pocsolya a pályán, de nincs víz alatt minden
  • Hideg van, mert télen ez előfordul
  • Esik a hó, mert a legcsodálatosabb dolog hóesésben és havas tájon lovagolni
  • Viharos szél fúj, de nem esik a havas-jeges-eső, mert a szél önmagában nem kizáró ok

6. A bejelentkezett lovasokat azonnal tájékoztatom az órák elmaradásáról, amint bizonyossá válik valamelyik szélsőséges időjárási körülmény. Ha kérdéses a helyzet, azt szoktam kérni, hogy mielőtt elidultok, hívjatok fel, hogy a hegynek ezen az oldalán éppen mi a helyzet, mert lehet, hogy itt már elvonult az a vihar, ami hozzátok még csak most érkezik meg.

7. Amennyiben a lovas óra közben elered az eső, és nem tudjuk befejezni, akkor a következő szabály érvényes: Ha az óra 50%-a teljesült, a teljes összeg kifizetendő. Ha az órának kevesebb, mint 50%-át tudtam csak megtartani, akkor nem kell kifizetni.

II. Lovardai tartózkodás

  1. A karámokba, vagy a bokszba belépni csak felügyelet mellett, vagy engedéllyel lehet.
  2. A lovakat etetni csak felügyelet, vagy engedély mellett lehet. A tudatlansággal párosult jóindulat komoly veszélyforrást jelent a lovaknak és hatalmas állatorvosi költséget a gazdájának. Mindig kérdezd meg, hogy lehet-e, mielőtt etetnéd valamelyik lovat! Amitől biztosan nem lesz bajuk: olyan alma, répa, görögdinnye, ami még nem indult romlásnak.
  3. Az istállókban és a lovak pihenő karámjában tilos hangoskodni, szaladgálni, a lovak nyugalmát bármivel zavarni.
  4. A szénához és a szalmához ne nyúlj, ha ezt külön nem kérem!
  5. A lovardában hagyott felszerelésekért felelősséget nem tudok vállalni. Ha valamit ott felejtettél, szólj, és ha lehetőségem van rá, beteszem a nyergesbe.
  6. Mindenki a saját felelősségére tartózkodik a lovardában, és saját felelősségére ül lóra. A legnagyobb körültekintés mellett is előfordulhat baleset, ló közelében tartózkodni veszélyes, a lovarda nem vállal felelősséget az esetleges sérülésekért.
  7. A lovardában és annak felszereléseiben okozott kárt teljes egészében az okozónak meg kell téríteni.
  8. Külön kérjük a szülőket, hogy a gyerekekre fokozottan ügyeljenek, felügyelet nélkül ne engedjék a lovak közelébe!

III. A lovaglásra vonatkozó szabályok

  1. Alkohol, kábítószer vagy egyéb, az ítélő- és reakcióképességet hátrányosan befolyásoló szer hatása alatt álló személy lóra nem ülhet, fogatot nem hajthat. (A 14/2008. (XII.20.) ÖM rendelet 12.§ (1) bekezdése szerint)
  2. A lovasok kötelesek a lovas oktató utasításait mindenkor és maradéktalanul betartani, így különösen a lovasok sorrendjére, a jármódra, az irányváltoztatásokra vonatkozó utasításokat.
  3. Lovaglás közben a lovon tilos dohányozni, enni, cukorkát szopogatni, rágógumizni vagy mobil telefont használni.
  4. Lovaglás közben minden lovas felelős nemcsak a saját hanem a többi lovas biztonságáért, ezért a lovaglás során törekednie kell arra, hogy mások biztonságát ne veszélyeztesse.
  5. A lovardai foglalkozások alatt a „jobb kezek találkoznak” szabály érvényes, vagyis azonos jármódban egymással szemben haladó lovasok jobb oldalról kerüljék el egymást. A magasabb jármódban (pl. vágtában) közlekedő lovas a külső patanyomon lovagol, az alacsonyabb jármódban (pl. ügetésben) lévő lovas a belső patanyomon halad.
  6. Kiskorú gyermek csak a szülő írásos hozzájárulásával lovagolhat.
  7. A lovakat a lovas oktató osztja ki, a lovasok tudásszintjéhez mérten, az oktató mindig a legideálisabb párosokra törekszik.
  8. Az oktató minden új lovas, lovaglási tudását felméri, terepre csak a megfelelő szintű lovas tudással lehet menni.
  9. A lovas oktató utasításait betartani kötelező.

IV. Lovas öltözéke

  1. Megfelelő méretű kobak rendeltetésszerű használata minden korú és nemű lovas számára kötelező a lovardai tartózkodás ideje alatt.
  2. Zárt cipő, hosszú nadrág minden időjárási körülmények között, a lovardai tartózkodás teljes ideje alatt kötelező.
  3. Gerincvédő, védőmellény, lovaglócipő, lábszárvédő, csizma használata feltétlen javasolt.
  4. Hosszú hajú esetén a hajgumi, vagy hajcsat vagy bármi, ami megakadályozza a tincsek arcba kerülését kötelező. A látótér csökkenése rendkívül veszélyes a lovak közelében.

V. Általános szabályok

  1. A lovarda területén mindenki köteles a lovarda szabályait betartani
  2. Aki nem tartja be a szabályokat, az a saját maga, társai és a lovak biztonságát veszélyezteti, azt haladéktalanul távozásra kell felszólítani, és késedelem nélkül el kell távolítani a lovarda területéről.
  3. Mindenki köteles lóra szállás előtt elolvasni a Házirendet és nyilatkozni (az erre vonatkozó nyilatkozat aláírásával) arról, hogy saját felelősségére lovagol!

Kérem minden kedves Lovasomat, hogy olvassa el és töltse ki a felelősségvállalási nyilatkozatot, amit alább le tud tölteni, vagy a helyszínen igényelhet.