Magyarországon még kevésbé ismert, ám egyre nagyobb népszerűségnek örvend ez a lovas szakág, mely a ló és lovas közötti összhang és a ló magas szintű együttműködő készségét, képzettségét teszi próbára. Első ránézésre egy ügyességi versenynek látszik, ahol hordókat kell kerülni, kaput kell kinyitni, hídon kell átmenni, csengőt kell megcsengetni. Ha közelebbről megnézzük a versenyek bírálati szempontjait, akkor látunk bele ennek a szakágnak a mélységeibe, mert igen komoly figyelmet fordítanak a ló és lovas közötti együttműködés pontosságára. Díjlovas szempontok alapján értékelnek. Fontos a jármódok tisztasága, az átmenetek gördülékenysége, a ló átengedősége, nyugalma és figyelmessége.

A working equitation-nel Kappel Editen keresztül ismerkedtem meg, miután lókiképző kurzusaira kezdtem el járni. A kiképzési módszerek lószemélyiség-központúsága, a ló-lovas közötti harmonikus együttműködésre törekvés anélkül, hogy szenvedést okoznánk mindenféle kényszerítő eszközökkel a lónak, nagyon vonzóvá tette számomra ezt a szakágat.
A Working Equitation Magyarország Sportegyesület szervezésében edzői végzettséget szereztem. Az elméleti és az akadálypálya vizsgát követően, 2022. novemberében sikeres gyakorlati vizsgával zártam a working equitation edző képzést, így váltam I. szintű edzővé.
Jelenleg Lovas Bori az edzőm, aki a további fejlődésemet segíti, heti rendszerességgel tanít engem, és a lovaimat.
2024-ben a szabadidő lovasszakág szervezésében, egy working equitation bírói képzésen is részt vettem, melyet a nemzetközileg is elismert Nicola Danner tartott.

A Pilis hegység környékén több helyre is kijárok csikókhoz, vagy olyan lovakhoz, akiknek szükségük van egy kis segítségre, hogy megértsék egymást a lovasukkal. Workinges felékéréseket is szívesen fogadok, akár elméleti előadás, gyakorlati bemutató vagy egyéni edzés formájában. Saját lovaddal más helyszínen, vagy az én lovaimon Piliscsabán tudok working equitation edzéseket vállalni.
VERSENYZÉS
Korábban, még ifiként díjugratásban versenyeztem B2 kategóriáig. Saját lovam még nem volt, így az akkori egyesületem minden féle lovain volt szerencsém tapasztalatot szerezni.
A hivatalos versenyzésnek ezek után hosszú távra búcsút mondtam, megvettem életem első lovát, egy nehezen kezelhető csikót, és az ő kiképzésére fordítottam minden energiámat és tudásomat. Évek múltán vele indultam el minden lehetséges versenyen és eseményen, amit a környékünkön megrendeztek: amatőr távlovas versenyek, díjugratás, terepversenyek, ügyességi versenyek, huszárló avató, ünnepi megemlékezések, felvonulások, vadászlovaglások. Részt vettem vele az első Nemzeti Vágtán, ahol nyertünk egy futamot. Részt vettem vele számos több napos túrán. Évekig jártuk végig a Tavaszi Emlékhadjárat útvonalát, ahol sátorban aludtunk a lovakkal együtt és ágyúlövésektől hangos csatabemutatókon vettünk részt. Egy igazán sokoldalú lovat szerettem volna képezni, aki előtt semmi sem lehetetlen. Csillám tisztességgel helytállt mindenhol, és büszke vagyok rá, hogy 25 évesen még mindig teljesen egészségesen éli mindennapjait.
Working equitation versenyen először 2023-ban vettem részt E kategóriában, így ebben a szakágban még gyűjtenem kell bőven a tapasztalatot. Nem csak az akadálypálya újdonság számunkra, hanem a díjlovas négyszög is, de mindkettőben otthonosan tudom érezni magam, ha odafigyelek a szabályokra.
LOVASOK VERSENYEZTETÉSE
Versenyre való felkészítést csak saját lóval rendelkező lovasoknak tudok biztosítani.













Legutóbbi hozzászólások